Srpen 2012

Voda, potok.. říkejte tomu jak chcete

26. srpna 2012 v 21:19 | Σmily |  Příroda
Potřebovala bych někam jít fotit. Nebo někoho, poslední fotky se týkaly spíš přírody, no a nebo koček. A ani teď to nebude nic úžasného. Chtělo by to nějakej nápad. Možná vyfotit nějaký miminka nebo děti, já fakt nevím. Sousedům se včera narodil Lukášek. Já tomu klukovi stejně, ale budu říkat převtělenej Neil Armstrong,protože když Neil zemřel to malý se narodilo. Jo v pohodě asi jsem praštěná, ale prostě vedle mě teď bydlí převtělenej Armstrong a tečka.


Originální? Je každá kočka..

24. srpna 2012 v 13:03 | Σmily |  Zvířata
Bum, bác a tak se stane, že se pohádáte se svojí nejlepší kamarádkou kvůli originalitě a tomu že se někdo opičí. Pak z toho máte celej špatnej večer a pořád je Vám z toho na nic, protože jinak by tenhle úvod do článku asi začínal jinak.
Asi je pravda, že když vám na někom záleží hádáte se s ním právě proto, že ho máte strašně rádi, ale pokud je vám ten někdo ukranej, hodíte to za hlavu a je vám to fuk : "Ať si myslí co chce!" pronesete nad ním, možná párkrát neslušně zaklejete a je konec, vystaráno. Jenže pokud vám na někom záleží a chcete, aby jemu záleželo stejně tak na vás, prostě to jen tak nehodíte za hlavu.

V dnešním světě nemůže být nikdo úplně originální, originalita vlastně skoro vymizela. Narodili jsme se jako originálové, každý z nás má jiný tvar lebky, jiný nos, oči, pusu, obočí, postavu atd. Ale oblečení si kupujeme v obchodech jako každý druhý a tak se často stává, že si koupíme ty samé věci. Pochybuju že si oblečení někdo navrhuje a šije. Někdo si řekne, že má originální nápad, ale ve skutečnosti, jsou si lidé tak podobní, že už to vymyslel někdo před ním, jen málokdy se dnes člověku povede vymyslet něco nového. Jediná originalita je tedy naše tělo a právě proto bychom si alespoň to neměli předělávat, třeba různými plastikami. To prostě nechápu.

A tady už radši fotky..

Někdy jsou hřebíky lepší..

22. srpna 2012 v 21:54 | Σmily |  Deník
Takže abych to shrnula, včera předevčírem, ale hlavně dneska jsem pracovala hlavně s hřebíkama, kladívkem a pilkou.
U sestřenky na zahradě stavím bunkr. :D


Ehm.. . Vždycky když jsem byla malá měla jsem takový ty sny, že si postavím pořádnej velkej bunkr a budu tam nocovat, když mě rodiče naštvou a bude to můj domeček. Jenže jsem se k tomu nikdy nedokopala. Až teď když se moje desetiletá sestřenka rozhodla ho postavit neodolala jsem a začala jsem pomáhat. Takže od rána do večera úspěšně bušíme kladívky a řezáme dlouhé prkna. Takže domek, tedy vlastně bunkr vypadá k světu, jen možná tak trochu jako chlívek pro prasátka, ale to už je jen detail a taková maličkost. Popravdě, jsem tak strašně utahaná a na rukách mám puchýře od pilky, že se divím, že vůbec můžu psát.

Je to zajímavý, ale takový puchýře bolí daleko míň než když Vám někdo ublíží, proto jsem měla ráda ten dětskej svět nevědomosti. Kdy jediný co Vás bolí je třebasmrt křečka nebo andulky a jinak všechny bolesti jsou typu odřená kolena nebo upadnutí z kola. Strašně moc bych se někdy chtěla vrátit do takovejch 5 let. Ale pak si zase říkám, že jsem, vlastně ráda tam kde jsem, že se to dá zvládnout, všechna bolest kterou vám někdo způsobí není až tak velká, ať už je způsobená úmyslně nebo neúmyslně. Všechno to jde, rány zahojí čas, vztek vyprchá..

Bodláčí, chrpy, kopretiny..

18. srpna 2012 v 14:39 | Σmily |  Makro
.. a to všechno mezi horami. Ještě jsem však zapomněla podotknout, že pokud chcete tyhle kytičky vidět musíte se úspěšně proplést mezi kravinci a dostat se až na okraj jakési louky. Tam už asi ty krávy nemohly nebo nevím, ale rozhodně tam nebyla podupaná tráva a všechen ten porost. Takže stoprocentně lepší fotit tohle, než abych fotila kravince. :D

Už je 18. srpna, strašně to utíká! I když možná, teda vlastně skoro určitě se mi do školy už chce. Asi jsem divná, ale já se poslední dobou co jsme přijeli z dovči nudím. Počasí na koupání není! Když zrovna svítí sluníčko a teplota se přibližuje k tomu správnému vedru na to, aby se dalo koupat zjistíte, že bazén je studenej! Až moc na to, aby se v něm někdo koupal. Achjo.***

3+1 fotky od moře

17. srpna 2012 v 19:33 | Σmily |  Příroda
Ehm, .. je tu "něco jako pokračování". Psala jsem, že jsem byla na dovolené (Slovinsko, Chorvatsko), fotky ze slovinských hor tu už byly, takže zbývají ty z Chorvatska, jenže ve Slovinsku se toho dá fotit spoustu, zatímco na v Pagu (chorvatském ostrově) toho tolik opravdu nebylo.. . Ani vlny jsme tam neměli, žádný velký turistický ruch, žádné zajímavosti, obchody a další věci, prostě nic k focení. Nakonec jsem vyfotila pár fotek toho, co si říkalo MOŘE a to bylo asi tak všechno.

Takže TADÁÁ nakonec budu asi muset uplatnit fotky, co jsem fotila pro tatínka (neměla jsem je v plánu použít) - fotky ostrovů. Jsou to ty první 3 a ta jedna je fotka moře, jestli se tomu dalo tak říkat. Jediná věc proč jsem věřila, že to moře je byla, když jsem se nechtěně napila. :D
 
***

Slovinsko - hory

14. srpna 2012 v 9:56 | Σmily |  Příroda
Pokud jste si všimli, minulé články byly přednastavené. Byla jsem na dovolené, na začátek jsme se stavili ve Slovinsku, kde jsme měli být ubytováni v apartmánu blízko jereza Bled. Bylo to tam hezké, ale já se spíš těšila do chorvatska k moři. Kam jsme jeli po třech dnech také. I v Chorvatsku se mi líbilo, ostrov Pag je sice suchý jak už to v Chorvatsku bývá, zem vyprahlá jako poušť, kromě pasoucích se ovcí (mimochodem nevím co tam žraly, asi kameny) tam prostě nic není. Musíte zajet až k moři kde je obydlená část apartmány a hotely.
Dovolená byla fajn, naštěstí pro mě tam měli Wi-fi takže jsem mohla jako správná závislačka okukovat blogy a chatovat na Facebooku. No to je asi všechno co k dovolené. Tady už jsou slíbené fotky..


Slepičáci

9. srpna 2012 v 15:15 | Σmily |  Zvířata
Název mluví za vše, takže se podívejte a posuďte!
(Stále ještě přednastavený článek.)


Pohrej si s upravováním..

5. srpna 2012 v 18:36 | Σmily |  Stavby, materiály
Když nemáš nový fotky, prostě vyber jednu a pohrej si s úpravou! :)
(Článek je opět přednastavený.)

Byla bych ráda za kritiku jak dobrou tak i špatnou,takže se nebojte napsat!
Předem děkuji! :)


Jsem šelma..

1. srpna 2012 v 18:39 | Σmily |  Zvířata
Kdo má doma kočku asi ví jaká je. Někdy se k nám přítulně mazlí a podruhé po nás sekne drápky a uteče kamsi na pole chytat myšky. Někdy je hodná, někdy ne. I když možná většina lidí žije s tím, že kočka je falešné zvíře, nemyslím si to. Podle mě má jen svoji hlavu, no řekněte který člověk by v jednom kuse chtěl být někde zavřený? Nikdo. Obdivuju kočky a to z více důvodů, jejich rysy, oči, takový ten kočičí šarm, někdy až dotěřná přítulnost a jindy zase naprostá ignorace.